Femeia care a căzut într-o râpă de pe un traseu din Jepii Mici nu a mai putut fi salvată, echipajul medical care a preluat-o pe femeie declarând decesul acesteia.
Potrivit şefului Salvamont Buşteni, Gheorghe Haiduc, turista, în vârstă de 24 de ani, a decedat, în pofida eforturilor medicilor.
Reprezentanţii Serviciului de Ambulanţă Prahova au precizat că pacienta a fost găsită în stop cardio-respirator, fiind preluată de o ambulanţă şi dusă la Centrul de Urgenţă Sinaia. Tânăra a suferit un traumatism cranio-cerebral grav, precum şi fractură de bazin şi de femur, iar manevrele de resuscitare au fost fără rezultat.
Femeia a căzut îngtr-o râpă adâncă de aproximativ 50 de metri, de pe un traseu dificil din Jepii Mici. Şeful Salvamont Buşteni a spus că traseul era extrem de dificil, iar grupul din care făcea parte turista fusese avertizat să nu urce pe acest traseu, mai ales că turiştii nu erau echipaţi.




























