O femeie de 53 de ani a ajuns la spital, sâmbătă, după ce a fost lovită, pe o trecere de pietoni din municipiul Dej, judeţul Cluj, de un autoturism condus de un cetăţean american.
Accidentul s-a produs pe strada 1 Mai din municipiul Dej, în jurul orei 18.35.
Evenimente
30 iulie - Maraton Profit News TV - Inteligența Artificială în Economie
”Din primele cercetări, un conducător auto în vârstă de 64 de ani, de cetăţenie americană, care se deplasa cu un autovehicul în direcţia municipiului Gherla, a acroşat o femeie de 53 de ani, care s-ar fi aflat în traversarea părţii carosabile, pe trecerea pentru pietoni”, a arătat Poliţia Judeţeană Cluj.
Femeia a fost transportată la o unitate medicală.
Şoferul a fost testat cu aparatul etilotest, rezultatul fiind negativ.
![viewscnt](http://viewscnt.1616.ro/c.gif?id=21023366&pid=2701)
Urmărește-ne și pe Google News
Articolul de mai sus este destinat exclusiv informării dumneavoastră personale. Dacă reprezentaţi o instituţie media sau o companie şi doriţi un acord pentru republicarea articolelor noastre, va rugăm să ne trimiteţi un mail pe adresa abonamente@news.ro.