Argeş: O maşină a intrat într-o conductă de gaz care a luat foc / Pompierii protejează conducta cu perdea de apă, până la sosirea echipajelor de la Distrigaz

Argeş: O maşină a intrat într-o conductă de gaz care a luat foc / Pompierii protejează conducta cu perdea de apă, până la sosirea echipajelor de la Distrigaz

O maşină a intrat într-o conductă de gaz, la intrarea în pasajul de la Bascov, judeţul Argeş, iar în urma accidentului conducta a luat foc. Pompierii o protejează cu perdea de apă, până la sosirea echipajelor de la Distrigaz. O persoană a fost rănită.

ISU Argeş a anunţat, joi, că o maşină a intrat într-o conductă de gaz, la intrarea în pasajul de la Bascov, iar aceasta a luat foc. O persoană a fost rănită în urma accidentului. 
”Traficul este blocat . O victimă a fost preluată de un echipaj de prim ajutor. Se protejează conducta de de gaze cu perdea de apa până la sosirea echipei de la Distrigaz”, a transmis ISU Argeş. 
Pompierii au precizat că şi maşina a luat foc, însă incendiul a fost stins repede. 
 
viewscnt

Articolul de mai sus este destinat exclusiv informării dumneavoastră personale. Dacă reprezentaţi o instituţie media sau o companie şi doriţi un acord pentru republicarea articolelor noastre, va rugăm să ne trimiteţi un mail pe adresa abonamente@news.ro.

Află mai multe despre
Recomandările editorilor
Ultima oră