Alba: Un bărbat de 73 de ani, lovit de o maşină condusă de o femeie, în timp ce traversa regulamentar o stradă din Aiud / A fost transportat la spital

Alba: Un bărbat de 73 de ani, lovit de o maşină condusă de o femeie, în timp ce traversa regulamentar o stradă din Aiud / A fost transportat la spital

Un bărbat de 73 de ani a fost lovit de o maşină, condusă de o femeie, în timp ce traversa regulamentar o stradă din Aiud. A suferit mai multe leziuni, fiind transportat la spital.

Un accident rutier a avut loc, miercuri, pe strada Ion Creangă din municipiul Aiud.

”Un bărbat, în vârstă de 73 de ani, din municipiul Aiud, în timp ce era angajat în traversarea străzii prin loc marcat şi semnalizat corespunzător, a fost surprins şi accidentat de un autoturism condus de o femeie, în vârstă de 60 de ani, din municipiul Aiud”, a transmis IPJ Alba.

Bărbatul a suferit leziuni corporale, fiind transportat la spital pentru a-i fi acordate îngrijiri medicale.                                                          

Conducătoarea auto a fost testată cu aparatul etilotest, rezultatul fiind negativ.                               

Traficul în zonă este îngreunat.

 

 

 

viewscnt

Articolul de mai sus este destinat exclusiv informării dumneavoastră personale. Dacă reprezentaţi o instituţie media sau o companie şi doriţi un acord pentru republicarea articolelor noastre, va rugăm să ne trimiteţi un mail pe adresa abonamente@news.ro.

Află mai multe despre
Recomandările editorilor
Ultima oră