Primăria Capitalei prezintă, sâmbătă, stadiul lucrărilor la Pasajul Basarab, arătând că la fix o săptămână de la startul lucrărilor, deja o bună parte din schele sunt montate. Primăria anunţă că, din noaptea de duminică spre luni se închide calea de pe sensul Bd. Titulescu – Şos. Grozăveşti.
"Suntem şi azi pe şantierul de la Basarab! La fix o săptămână de la startul lucrărilor, deja o bună parte din schele sunt montate. Muncitorii dau jos burlanele, lucrează la curăţarea tuturor elementelor de beton, ca să poată repara fisurile apărute de-a lungul anilor, curăţă calea de rulare a tramvaielor şi toate elementele de sus şi până jos ale pasajului", scrie Primăria Capitalei într-o postare pe Facebook.
PMB anunţă că, din noaptea de duminică spre luni, se închide calea de pe sensul Bd. Titulescu - Şos. Grozăveşti, unde vor demara lucrările iar şoferii vor circula pe cealaltă cale, în dublu sens.
"Din luna august, ne mutăm cu lucrările pe calea Grozăveşti - Titulescu, iar cealaltă cale se redeschide circulaţiei în dublu sens. Băgăm viteză să terminăm cea mai mare parte a lucrărilor în vara aceasta, când traficul e redus. Vă ţinem la curent... Bucureştiul se transformă!", mai afirmă Primăria Capitalei.
