Vodafone România intermediază prima legătură în direct cu un astronaut aflat la bordul Staţiei Spaţiale Internaţionale

Operatorul de telefonie mobilă Vodafone România a anunţat, luni, că reţeaua Supernet 4G va fi folosită, pe 12 aprilie, pentru prima legătură radio în direct cu un astronaut aflat la bordul Staţiei Spaţiale Internaţionale (SSI) transmisă publicului larg.

Recomandările editorilor
Ultima oră