STUDIU: Două companii din trei vor îngheţa angajările în ultimul trimestru al anului. Cea mai mare cerere de forţă de muncă este în Transilvania şi în Bucureşti, iar cea mai slabă în regiunea Sud-Est

STUDIU: Două companii din trei vor îngheţa angajările în ultimul trimestru al anului. Cea mai mare cerere de forţă de muncă este în Transilvania şi în Bucureşti, iar cea mai slabă în regiunea Sud-Est

Încrederea angajatorilor românilor privind crearea de noi locuri de muncă a scăzut în ultimele trei luni ale acestui an, faţă de trimestrul al treilea, iar 66% dintre reprezentanţii cpmapniilor nu anticipează nicio schimbare în ceea ce priveşte numărul de angajaţi, potrivit unui studiu al companiei de resurse umane Manpower, privind perspectivele angajării de forţă de muncă, publicat marţi. Cea mai mare nevoie de personal suplimentar este înregistrată de către firmele din Transilvania şi zona Capitalei.

Recomandările editorilor
Ultima oră