Statul s-a împrumutat pe nouă ani de la bănci cu 300 milioane lei, la o dobândă medie de 3,38% pe an

Ministerul Finanţelor a vândut, joi, obligaţiuni de stat în valoare de 300 de milioane de lei (67,2 milioane euro) scadente în 24 februarie 2025, pentru care băncile primesc un randament mediu anual de 3,38%, arată datele publicate de Banca Naţională a României (BNR).

Recomandările editorilor
Ultima oră