Statul a fost păgubit cu 131 milioane lei de firmele care vând maşini la mâna a doua din import

Statul a fost păgubit cu 131 milioane lei de firmele care vând maşini la mâna a doua din import

Inspectorii antifraudă au descoperit, în cadrul operaţiunii “Xenon”, prejudicii de 131 milioane de lei, echivalentul a 29,3 milioane euro, în domeniul achiziţiilor intracomunitare de maşini second-hand.

Recomandările editorilor
Ultima oră