Specialist în infrastructură: Lotul 3 din autostrada Sibiu-Orăştie va crăpa într-o lună dacă CNADNR deschide traficul în septembrie

Specialist în infrastructură: Lotul 3 din autostrada Sibiu-Orăştie va crăpa într-o lună dacă CNADNR deschide traficul în septembrie
Sursa: http://mihaialexandrucraciun.construim-romania.ro/.

Compania Naţională de Autostrăzi şi Drumuri Naţionale (CNADNR) continuă să aplice, în cazul lotului 3 al autostrăzii Sibiu-Orăştie, supranumită ”autostrada scufundată” din cauza problemelor grave de structură, soluţiile ineficiente aplicate de constructorul italian Impregilo, iar dacă lotul va fi deschis circulaţiei în septembrie, aşa cum a cerut ministrul Transporturilor, Sorin Buşe, foarte probabil vor reapărea fisuri într-o lună de zile, a declarat joi, pentru News.ro, specialistul în infrastructură Mihai Crăciun, unul dintre fondatorii asociaţiei Construim România.

Recomandările editorilor