Sindicalist: Angajaţii Poştei Române ar putea declanşa o grevă spontană din cauza condiţiilor de muncă şi a salariilor mici. 4.000 de poştaşi nu pot pleca în concediu

Sindicalist: Angajaţii Poştei Române ar putea declanşa o grevă spontană din cauza condiţiilor de muncă şi a salariilor mici. 4.000 de poştaşi nu pot pleca în concediu

Cei aproape 25.000 de angajaţi ai Poştei Române, companie controlată de stat prin Ministerul Comunicaţiilor, ar putea înceta în mod spontan lucrul în viitorul apropiat, din cauza salariilor mici şi a faptului că 4.000 dintre ei nu pot să-şi ia concediu, a declarat luni, pentru News.ro, preşedintele Federaţiei Sindicatelor din Poştă şi Comunicaţii (FSPC), Ionel Oţelea, care susţine, totuşi, recentul plan de concediere a unor angajaţi din zona administrativă şi de conducere este o idee bună.

Recomandările editorilor