Românii din străinătate au trimis anul trecut în ţară 3,2 miliarde dolari prin firmele de transfer de bani, în scădere cu 5,9% faţă de 2014

Românii care muncesc în străinătate au trimis în ţară, prin firmele specializate în transfer de bani, 3,2 miliarde de dolari anul trecut, în scădere de 5,9% faţă de 2014, Italia menţinându-se pe primul loc în topul statelor de origine, cu transferuri de 937 milioane de dolari către România, potrivit datelor Băncii Mondiale, prezentate miercuri de firma de transfer de bani MoneyGram.

Recomandările editorilor
Ultima oră