Românii au cumpărat în primul trimestru cu 20% mai puţine maşini produse în România

Românii au cumpărat în primul trimestru cu 20% mai puţine maşini produse în România

Înmatriculările de maşini noi produse în România au scăzut cu 20% în primele patru luni ale acestui an, până la 7.100 de unităţi, în timp ce importurile au avansat cu 25%, potrivit datelor prezentate miercuri de preşedintele Asociaţiei Constructorilor de Automobile din România (ACAROM), Constantin Stroe.

Recomandările editorilor
Ultima oră