Radiocom vrea să implementeze din resurse proprii un sistem de tranziţie către televiziunea digitală, după ce a anulat licitaţia privind televiziunea digitală terestră

Radiocom vrea să implementeze din resurse proprii un sistem de tranziţie către televiziunea digitală, după ce a anulat licitaţia privind televiziunea digitală terestră

Societatea Naţională de Radiocomunicaţii (Radiocom) lucrează la o soluţie tehnică, folosind resurse proprii, pentru a implementa un sistem de tranziţie de la televiziunea analogică către cea digitală terestră, după ce a anulat, recent, licitaţia de 100 de milioane de lei pentru trecerea la televiziunea digitală terestră, în condiţiile în care societatea avea, la sfârşitul lunii martie, datorii de 297 milioane lei (66 milioane euro) către bănci, potrivit informaţiilor transmise de companie, la solicitarea News.ro.

Recomandările editorilor
Ultima oră