Orange a făcut primul test public din România la reţeaua 4,5G, cu viteze de 1 GB/s pentru echipamentele mobile

Orange a făcut primul test public din România la reţeaua 4,5G, cu viteze de 1 GB/s pentru echipamentele mobile

Operatorul telecom Orange a prezentat reţeaua 4,5G cu viteze de 1GB/secundă pentru echipamentele mobile, în cadrul primului test public pentru acest tip de reţea din România, care permite vizualizarea de filme 4K şi clipuri video în direct, a declarat joi Ştefan Slavnicu, chief technical officer (CTO) în cadrul Orange.

Recomandările editorilor
Ultima oră