Numărul românilor care joacă Pokemon Go a scăzut de 10 ori într-o lună de la lansare

Numărul românilor care joacă Pokemon Go a scăzut de 10 ori într-o lună de la lansare

Numărul românilor interesaţi de jocul Pokemon Go a scăzut de la peste un milion pe zi în primele trei săptămâni de la lansarea oficială din 19 iulie în ţară, la câteva mii pe zi în prezent, potrivit unei analize publicate miercuri de compania de date şi tehnologie Quantum Data Science.

Recomandările editorilor
Ultima oră