Candidatul independent la Preşedinţia României Nicuşor Dan a afirmat că acest calificat de “procesoman” pe care l-a primit reprezintă o garanţie suficientă pentru independenţa justiţiei.
Nicuşor Dan a fost întrebat, miercuri, la Romanian Business Leaders Summit 2025, ce garanţii oferă candidatura sa la alegerile prezidenţiale pentru întărirea statului de drept şi independenţa justiţiei.
Evenimente
26 mai Energy Road - Energie la tine acasă
10 iunie Perspectivele macroeconomice şi fiscale ale României
10 iunie Perspectivele macroeconomice şi fiscale ale României
”Calificativul de procesoman cred că e o garanţie suficientă. Eu cred că nu poate să existe dezvoltare şi nu poate să existe creştere fără să avem un fundament solid şi fundamentul ăla este justiţia”, a afirmat Nicuşor Dan.
Nicuşor Dan a fost prezent, miercuri, la RBL Summit 2025, eveniment organizat de Fundaţia Romanian Business Leaders.

Urmărește-ne și pe Google News
Articolul de mai sus este destinat exclusiv informării dumneavoastră personale. Dacă reprezentaţi o instituţie media sau o companie şi doriţi un acord pentru republicarea articolelor noastre, va rugăm să ne trimiteţi un mail pe adresa abonamente@news.ro.