Ministrul Comunicaţiilor: Statul este captivul firmelor pentru că nu are suficienţi specialişti IT

Ministrul Comunicaţiilor: Statul este captivul firmelor pentru că nu are suficienţi specialişti IT

Statul, prin lipsa de personal specializat din domeniul IT, este captivul firmelor pentru că nu are uneori oameni suficient de competenţi pentru a emite solicitări corecte către firme şi nu are nici capacitatea de a interpreta corect ce livrează firmele private, de aceea trebuie să ia măsuri pentru a păstra specialişti din IT, a declarat joi, pentru News.ro, ministrul Comunicaţiilor, Delia Popescu.

Recomandările editorilor