Ministerul Finanţelor face primul pas pentru conectarea caselor de marcat la Fisc. În 2017, toate firmele vor avea obligatoriu case de marcat electronice

Ministerul Finanţelor face primul pas pentru conectarea caselor de marcat la Fisc. În 2017, toate firmele vor avea obligatoriu case de marcat electronice

Ministerul Finanţelor face primii paşi în vederea realizării unui obiectiv important, de a conecta toate casele de marcat din România la Fisc, obligându-i pe comercianţi să schimbe din 2017 casele de marcat vechi, cu role de hârtie, cu aparate cu jurnal electronic, care vor transmite date fiscale online către sistemul informatic al Fiscului, potrivit unui comunicat de presă publicat marţi.

Recomandările editorilor