Ministerul Energiei: Minele de cărbune din România nu sunt profitabile pentru că nu s-au făcut investiţii

Lipsa acută a investiţiilor din ultimii 20 de ani, a retehnologizării şi a modernizării metodelor de extracţie, au condus la probleme grave ale sectorului minier din România, potrivit unui comunicat publicat marţi de Ministerul Energiei.

Recomandările editorilor
Ultima oră