Ministerul Agriculturii: Fermierii pot depune cererile de constatare a pagubelor produse de secetă până pe 19 august, pentru obţinerea despăgubirilor

Ministerul Agriculturii: Fermierii pot depune cererile de constatare a pagubelor produse de secetă până pe 19 august, pentru obţinerea despăgubirilor

Ministerul Agriculturii anunţă că termenul pentru depunerea de către fermieri a cererilor de constatare a pagubelor produse de seceta pedologică în vederea obţinerii despăgubirilor se prelungeşte până pe 19 august 2024, ora 24:00.

”Termenul pentru depunerea de către fermieri a cererilor de constatare a pagubelor produse de seceta pedologică în vederea obţinerii despăgubirilor se prelungeşte până pe 19 august 2024, ora 24:00”, informează Ministerul Agriculturii.

Măsura a fost luată având în vedere că joi, 15 august 2024, este zi de sărbătoare legală (zi nelucrătoare).

Decizia a fost comunicată tuturor Direcţiilor Agricole Judeţene, precizează Ministerul Agriculturii.

 

 

viewscnt

Articolul de mai sus este destinat exclusiv informării dumneavoastră personale. Dacă reprezentaţi o instituţie media sau o companie şi doriţi un acord pentru republicarea articolelor noastre, va rugăm să ne trimiteţi un mail pe adresa abonamente@news.ro.

Află mai multe despre
Recomandările editorilor
Ultima oră