Irimescu: Exista o tendinţă de formare a unor mari producători agricoli, care reuşesc să-şi vândă mai bine produsele. România are prea mulţi fermieri cu proprietăţi foarte mici

Irimescu: Exista o tendinţă de formare a unor mari producători agricoli, care reuşesc să-şi vândă mai bine produsele. România are prea mulţi fermieri cu proprietăţi foarte mici

La nivelul Uniunii Europene există o tendinţă de formare a unor mari producători agricoli, pentru că aceştia au o putere mai mare de negociere şi reuşesc să-şi vândă mai bine produsele, în timp ce România are prea mulţi producători foarte mici, a declarat luni ministrul Agriculturii, Achim Irimescu, în cadrul Forumului Administraţiei Publice Locale.

Recomandările editorilor
Ultima oră