INTERVIU: Şeful de la Protecţia Consumatorilor spune că instituţia a dat amenzi de 1 milion de lei în iulie pe litoral. Un client a găsit la recepţia hotelului un preţ mai mic decât cel plătit agenţiei de turism. VIDEO

INTERVIU: Şeful de la Protecţia Consumatorilor spune că instituţia a dat amenzi de 1 milion de lei în iulie pe litoral. Un client a găsit la recepţia hotelului un preţ mai mic decât cel plătit agenţiei de turism. VIDEO

Comisarii Autorităţii Naţionale pentru Protecţia Consumatorului (ANPC) au aplicat 306 amenzi în valoare totală de 1,06 milioane de lei în luna iulie firmelor de pe litoral care nu au respectat legea, dar se observă o schimbare de atitudine din partea patronilor de restaurante şi localuri, care conştientizează mai bine ca în alţi ani drepturile consumatorilor, a declarat preşedintele ANPC, Bogdan Pandelică, într-un interviu acordat News.ro.

Recomandările editorilor