Homor, CNADNR: Până la finalul anului, şoferii vor circula pe două benzi pe sens pe centura Capitalei între A1 şi pasajul Chitila. Doi proprietari de terenuri refuză să plece, vor fi evacuaţi cu ordin judecătoresc

Homor, CNADNR: Până la finalul anului, şoferii vor circula pe două benzi pe sens pe centura Capitalei între A1 şi pasajul Chitila. Doi proprietari de terenuri refuză să plece, vor fi evacuaţi cu ordin judecătoresc
Centura Capitalei, Chitila.

Lucrările de lărgire a centurii Capitalei pe porţiunea dintre autostrada Bucureşti–Piteşti (A1) şi pasajul Chitila sunt în grafic, iar traficul pe patru benzi va fi deschis până la sfârşitul anului, deşi doi proprietari de terenuri, care au fost expropiaţi, refuză să plece şi urmează să fie evacuaţi cu ordin judecătoresc, a declarat miercuri directorul general al Companiei Naţionale de Autostrăzi şi Drumuri Naţionale (CNADNR), Cătălin Homor, în cadrul unei vizite efectuate pe şantier.

Recomandările editorilor
Ultima oră