Homor, CNADNR: Lotul 3 al autostrăzii Sibiu-Orăştie se va deschide în septembrie, nu vor fi întârzieri

Homor, CNADNR: Lotul 3 al autostrăzii Sibiu-Orăştie se va deschide în septembrie, nu vor fi întârzieri

Lotul 3 al autostrăzii Sibiu-Orăştie, supranumită ”autostrada scufundată” din cauza problemelor grave de structură, va fi redeschis circulaţiei în septembrie, aşa cum a fost anunţat, iar soluţia tehnică aleasă de Compania Naţională de Autostrăzi şi Drumuri Naţionale (CNADNR) va rezolva problemele întâmpinate pe tronsonul respectiv în timp util, a declarat joi, pentru News.ro, directorul general al CNADNR, Cătălin Homor.

Recomandările editorilor
Ultima oră