Guvernul acoperă vidul legislativ în cazul muncitorilor străini de pe platformele petroliere din zona românească a Mării Negre. Angajaţii străini vor primi vize pe cinci ani în România

Guvernul acoperă vidul legislativ în cazul muncitorilor străini de pe platformele petroliere din zona românească a Mării Negre. Angajaţii străini vor primi vize pe cinci ani în România

Ministerul Energiei a lansat vineri în dezbatere publică un proiect de hotărâre care reglementează obţinerea vizelor de către cetăţenii străini care lucrează pe instalaţii petroliere offshore în zona românească a Mării Negre, în contextul în care vechea hotărâre de guvern, care a fost emisă în 2013 şi reglementa acest aspect, a expirat în 12 august.

Recomandările editorilor
Ultima oră