Consiliul Concurenţei: România nu este pregătită pentru reintroducerea contractelor bilaterale în energie, pentru că producătorii sunt deţinuţi de stat

Consiliul Concurenţei: România nu este pregătită pentru reintroducerea contractelor bilaterale în energie, pentru că producătorii sunt deţinuţi de stat

România nu este pregătită pentru reintroducerea contractelor bilaterale în energie, între producătorii de energie şi intermediari, deoarece cei mai importanţi producători de energie sunt controlaţi de stat, a declarat marţi preşedintele Consiliului Concurenţei, Bogdan Chiriţoiu.

Recomandările editorilor