Companiile controlate de Ministerului Energiei au avut pierderi de aproape un miliard de euro în ultimii trei ani

Companiile controlate de Ministerului Energiei au avut pierderi de aproape un miliard de euro în ultimii trei ani

Firmele de stat aflate în subordinea Ministerului Energiei au înregistrat, în ultimii trei ani, pierderi de 4,2 miliarde lei (930 milioane euro), dintre care două treimi, sau 2,79 miliarde lei (620 milioane euro), au fost raportate doar anul trecut, potrivit unui comunicat publicat joi.

Recomandările editorilor