Combinatul ArcelorMittal Galaţi va suprima 1.500 de posturi până în 2020 prin plecări naturale, dar reîncepe să angajeze tineri din şcolile de ucenici

Combinatul ArcelorMittal Galaţi va suprima 1.500 de posturi până în 2020 prin plecări naturale, dar reîncepe să angajeze tineri din şcolile de ucenici

ArcelorMittal Galaţi, cel mai mare combinat siderurgic din România, care are în prezent în jur de 6.000 de angajaţi, va suprima circa 1.500 de posturi până în 2020 prin plecări naturale, dar va angaja în jur de 100 de tineri muncitori anual proveniţi din şcolile de ucenici, a declarat directorul general al combinatului, Bruno Ribo, într-un interviu acordat News.ro.

Recomandările editorilor
Ultima oră