Ministrul desemnat pentru Energie, Bogdan Ivan, a primit aviz pozitiv din partea comisiilor parlamentare. Printre cei care au votat ”pentru” se numără Victor Ponta, care a asistat online la dezbateri, în timp ce preşedintele Senatului, liberalul Mircea Abrudean, a dat vot negativ.
Votul în vederea avizării ministrului desemnat al Energiei, Bogdan Ivan, s-a dat inclusiv online, preşedintele de şedinţă propunând aviz pozitiv.
Printre parlamentarii care au votat online în favoarea ministrului desemnat al Energiei se numără Victor Ponta.
Preşedintele Senatului, Mircea Abrudean, a votat împotrivă.
În cele din urmă, Bogdan Ivan a primit aviz pozitiv.
