Angajaţii AT&T au primit mită pentru a instala malware în reţeaua operatorului

Angajaţii AT&T au primit mită pentru a instala malware în reţeaua operatorului

Un pakistanez a mituit angajaţii operatorului american AT&T cu peste 1 milion de dolari, pentru ca aceştia să instaleze malware în reţea şi să deblocheze peste 2 milioane de dispozitive mobile.

Recomandările editorilor