Atacantul portughez Rafael Leao a marcat cel mai rapid gol din istoria Serie A, după 6,2 secunde de la starul meciului pe care echipa lui îl dispută, duminică, în depalsare, cu Sassuolo, în etapa XIII-a a campionatului italian de fotbal.

Calhanoglu a pornit cu mingea la picior de la mijlocul terenului, i-a past pe culoar lui Leao, care a marcat cu un şut la colţul lung, din interiorul careului mare.

Recordul precedent îi aparţinea lui Paolo Poggi, care a înscris pentru oaspeţi, după opt secunde, într-un meci Fiorentina - Piacenza, din 2001.

AC Milan conduce la pauză cu 2-0, Saelemaekers dublând avanatajul oaspeţilor, în minutul 26.

La gazde, fundaşul Vlad Chiricheş este rezervă.