Formaţia Panetolikos a fost învinsă, duminică, în deplasare, cu scorul de 4-2, de echipa Larissa, într-un meci din etapa a XXVII-a a campionatului Greciei, în care Vlad Morar a înscris un gol.

Morar, integralist la oaspeţi, a marcat în minutul 1.

Al doilea gol al echipei Panetolikos a fost un autogol al lui Masouras, înscris în minutul 61.

Pentru Larissa au marcat Milosavljevic ‘9, Golias ’14, Nazlidis ’42 (penalti) şi Aganovic ’57.

Panetolikos a jucat în inferioritate numerică din minutul 22, când a fost eliminat Marcos Paulo.

Echipa lui Vlad Morar ocupă locul nouă în clasament, cu 32 de puncte, iar Larissa este pe 12, cu 29 de puncte. Lider este AEK Atena, cu 60 de puncte şi un joc mai puţin.