Formaţia Cagliari, la care joacă Răzvan Marin, a învins, duminică, pe teren propriu, cu scorul de 4-2, echipa Crotone, într-un meci din etapa a cincea a campionatului Italiei.

Oaspeţii au condus cu 1-0, prin golul marcat de Junior Messias, în minutul 21. Pentru Crotone a înscris şi Molina, în minutul 43.

Golurile învingătorilor au fost marcate de Lykogiannis ’25, Simeone ’35, Sottil ’45 şi Pedro ’84.

În minutul 48, de la Crotone a fost eliminat Lica Cigarini.

Răzvan Marin a jucat până în minutul 88. El a primit un cartonaş galben în minutul 32.

Partidele Benevento – Napoli, Parma – Spezia, Fiorentina – Udinese şi Juventus – Hellas Verona au loc tot duminică, iar confruntarea AC Milan – AS Roma este programată luni.