Echipa greacă PAOK Salonic, antrenată de tehnicianul român Răzvan Lucescu, a învins miercuri, pe teren propriu, scor 3-0, formaţia NFC Volos, în etapa a şasea din Stoiximan Super League.

PAOK a înscris de două ori pe finalul primei reprize, în meciul cu ultima clasată, asigurându-şi un avantaj liniştitor la pauză. A deschis scorul Konstantinos Koulierakis, în minutul 39, iar Thomas Murg a făcut 2-0 în minutul 45+1, ambele reuşite din pasele decisive oferite de Taison.

După pauză a marcat şi Mbwana Ally Samatta, pentru 3-0, în minutul 55, şi PAOK a rezolvat un meci care i-a adus trei puncte şi păstrează echipa lui Răzvan Lucescu pe locul secund în campionat, la trei puncte de lider, Olympiakos Pireu.