Echipa UTA Arad a învins duminică seara, pe teren propriu, scor 3-1, echipa bucureşteană FCSB, într-un meci din etapa a 29-a a Superligii.

La Arad gazdele au deschis scorul prin autogolul lui Tamm, în minutul 14. Florin Coman a egalat repede, în minutul 18, însă arădenii au marcat de două ori în repriza secundă, prin Postolachi (min. 64) şi Ubbink (min. 78).

Fără antrenor pe bancă, FCSB a pierdut meciul şi a rămas cu 54 de puncte, pe locul 3, iar UTA e pe locul 14, cu 29 de puncte.

UTA ARAD: Kucher - Batha, Erico, Benga (P. Anton 45), Aly Abeid – Ubbink (Stahl 84), Cascini, Roger - R. Pop (Paşcălău 84), Milosevic (Willie barbosa 84), Otele (Postolachi 57). ANTRENOR: Laszlo Balint

FCSB: Târnovanu - Sorescu, Dawa, Tamm, Radunovic – Olaru (Radaslavescu 83), Şut (Ovidiu Popescu 90), Edjouma (Cordea 46) - Miculescu, Fl. Coman, Oct. Popescu. ANTRENOR: Mihai Pintilii

Cartonaşe galbene: R. Pop 25, Cascini 65, Ubbink 70 / Miculescu 45+2, Cordea 70, Sorescu 72

Arbitri: Andrei Florin Chivulete - Daniel Mitruţi, Alexandru Cerei – Florin Andrei

Arbitri VAR: Rareş George Vidican – Petruţa Iugulescu

Observator: Octavian Şovre