Echipa Farul Constanţa a încheiat la egalitate sâmbătă, în deplasare, scor 1-1, cu formaţia Sepsi Sf Gheorghe în primul meci al etapei a şasea din play-off-ul Superligii.

Borza a deschis scorul în minutul 73, când Alibec a trimis în careu pentru Louis Munteanu, acesta a pasat în faţa porţii şi Borza a înscris. Marius Ştefănescu a egalat în minutul 90 pentru gazde, în urma unei pase oferite de Mihai Bălaşa şi partida s-a încheiat la egalitate, scor 1-1. Farul rămâne pe primul loc în clasament, cu 43 de puncte, iar Sepsi are 25 de puncte şi ocupă ultimul loc din play-off, al şaselea.

SEPSI: Niczuly - D. Ciobotariu, M. Tamas, M. Bălaşa, R. Ispas - Francisco Junior (N. Păun 77), C. Matei (Ninaj 90+2), E. Papa (J. Rodriguez 80) – Rondon (Tudorie 77), Safranko, M. Ştefănescu. ANTRENOR: Cristiano Bergodi

FARUL: Aioani - Kiki, Larie, M. Popescu, Borza (D. Nedelcu 75) - Artean, T. Băluţă (K. Boli 81), Grameni (Casap 75) - Alibec, L. Munteanu (N. Popescu 87), Ad. Mazilu (Mateus Criciuma 75). ANTRENOR: Gheorghe Hagi

Cartonaşe galbene: Francisco Junior 12, M. Tamas 67, R. Ispas 86, M. Ştefănescu 90 / Grameni 26

Arbitri: Radu Petrescu - Mircea Grigoriu, Bogdan Gheorghe - Cătălin Buşi

Arbitri VAR: Horia Mladinovici - Marius Marchidanu

Observator: Eduard Dumitrescu