Formaţia Hermannstadt a terminat la egalitate, duminică, pe teren propriu, scor 1-1, cu echipa Universitatea Cluj, într-un meci din etapa a treia a play-out-ului Superligii. Oaspeţii au egalat în minutul 90+7.

Hermannstadt a deschis scorul prin Stoica ’31. În minutul 90+7, clujenii au egalat prin Popa.

Golul a fost urmat de nervi şi tensiuni la marginea terenului.

Hermannstadt: Căbuz – Opruţ, Bejan, Găman, Butean – Balaure (Oroian ’80), Murgia, (Stoica ’90) Mino Sota, I. Stoica (D. Iancu ’79) – G. Iancu (Neguţ ’66), Fonseca (Paraschiv ’66). Antrenor: Marius Măldărăşanu

U Cluj: Gertmonas – Oancea, Masoero, Thalisson, Chipciu (V. Gheorghe ’59) – Simion (Anselmo ’71), Bic (Doukoure ’59), Silaghi (Chintes ’59), Roger – Nistor, Roguljic (Popa ’46). Antrenor: Ioan Ovidiu Sabău

Cartonaşe galbene: Iancu ’11, Mino ’59 / Nistor ’40, Thalisson ‘77

Arbitri: Marcel Bîrsan – Radu Adrian Ghinguleac, Imre-Laszlo Bucsi – Iuliana Demetrescu

Arbitri VAR: Marian Barbu, Stelian Slabu

Observator: Zoltan Szekely