Derbiul Steaua - Dinamo a început sâmbătă, pe Arena Naţională, în echipa lui Laurenţiu Reghecampf debutând Fernando Boldrin şi William De Amorim, achiziţionaţi de la Astra Giurgiu.

UPDATE: Steaua şi Dinamo se află la egalitate, scor 1-1, la pauză, în derbiul etapei a cincea a Ligii I, disputat pe Arena Naţională.

UPDATE: William de Amorim a debutat la Steaua cu gol

William de Amorim a egalat pentru Steaua în minutul 17

UPDATE: Dinamo conduce Steaua, scor 1-0, în derbiul etapei a cincea a Ligii I, după ce Dorin Rotariu a marcat în minutul 11.

Rotariu a marcat cu capul în minutul 11.

La faza imediat următoare, jucătorii celor două echipe s-au luat la bătaie, Gnohere şi Tamaş primind câte un cartonaş galben.

FC Steaua: Fl. Niţă - Enache, Tamaş, Mitrea, Momcilovici - Ad. Popa, N. Stanciu, Boldrin, Hamroun - Fl. Tănase, De Amorim. Antrenor: Laurenţiu Reghecampf

Dinamo: Brănescu - Romera, Nedelcearu, Mevlja, St. Filip - Hanca, Busuladzic, Palici - D. Rotariu, Gnohere, V. Lazăr. Antrenor: Ioan Andone

Meciul este arbitrat de Radu Petrescu, ajutat la cele două linii Vasile Marinescu şi Adrian Ghinguleac.  Arbitru de rezervă este Marcel Bîrsan, iar observatori Aron Huzu şi Mircea Călin.