Echipa italiană Genoa a pierdut duminică, în deplasare, scor 0-1, meciul disputat împotriva echipei Perugia, în etapa a 14-a din Serie B. Jucătorii români Radu Drăguşin şi George Puşcaş au fost titulari la Genoa.

Olivieri a marcat unicul gol al meciului Perugia – Genoa, în minutul 74. Oaspeţii au avut un gol anulat în minutul 90+2, după consultarea VAR. Drăguşin a fost integralist la Genoa în timp ce George Puşcaş a ieşit de pe teren în minutul 62, fiind înlocuit de Kelvin Yeboah.

Rezultate înregistrate duminică în etapa a 14-a din Serie B:

Reggina – Benevento 2-2; Brescia – Spal 2-0; Cittadella – Cosenza 1-1; Como – Bari 1-1; Frosinone – Cagliari 2-2; Perugia – Genoa 1-0; Sudtirol – Ascoli 2-2.