Echipa italiană Lecce a încheiat la egalitate duminică, în deplasare, scor 1-1, cu Monza, în etapa a patra din Serie A. Lecce este pe locul al patrulea în campionat.

Cu atacantul român Rareş Burnete rezervă neutilizată, Lecce a deschis scorul la Monza. În minutul 3 Luca Caldirola l-a faultat pe Almqvist în careu şi Nikola Krstovic a transformat cu siguranţă. La jumătatea primei reprize gazdele au egalat prin Andrea Colpani, în minutul 24. Repriza secundă nu a mai adus goluri, ci doar cartonaşe roşii. Primul a fost eliminat Federico Baschirotto, de la Lecce, în minutul 55, iar în minutul 85 a primit cartonaş roşu şi Luca Caldirola, de la gazde. Meciul s-a încheiat la egalitate, 1-1, şi Lecce are opt puncte, fiind a patra în clasament.

Rezultate înregistrate duminică în meciurile etapei a patra din Serie A:

Cagliari – Udinese 0-0;

Frosinone – Sassuolo 4-2 (Cheddira 45+4 penalti, Mazzitelli 70, 76, Lirola 90+6 / Pinamonti 7, 24);

Monza – Lecce 1-1  (Colpani 24 / Krstovic 3 penalti).