Echipa italiană Juventus Torino a învins duminică, în deplasare, echipa italiană Inter Milano, scor 1-0, în Derby d’Italia, meci contând pentru etapa a 27-a din Serie A.

Juventus a deschis scorul în prima repriză, prin Filip Kostic, care l-a învins pe Onana în minutul 23. Arbitrul întâlnirii a consultat sistemul VAR după ce a fost semnalat un henţ al lui Rabiot în faza premergătoare golului, însă reuşita lui Kostic a fost validată.

În clasament, Inter e pe locul al treilea, cu 50 de puncte, în timp ce Juventus se află pe locul 7, cu 41 de puncte, la numai patru puncte de locurile care duc în cupele europene.