Echipa italiană Inter Milano a pierdut miercuri, pe teren propriu, scor 1-2, cu Sassuolo, în etapa a 6-a din Serie A.

Inter Milano a suferit prima înfrângere stagională după ce a cedat acasă, cu 1-2 în faţa celor de la Sassuolo. Milanezii au deschis scorul înainte de pauză, însă oaspeţii au rezolvat partida în numai zece minute şi, cu o victorie la limită, 2-1, au urcat pe locul 8, cu 9 puncte. Inter rămâne lider, cu 15 puncte.

La Sassuolo, Daniel Boloca a fost integralist.

Rezultate din meciurile disputate miercuri în etapa a 6-a din Serie A:

Cagliari – AC Milan 1-3 (Luvumbo 29 / Okafor 40, Tomori 45, Loftus-Cheek 60);

Empoli – Salernitana 1-0 (Baldanzi 34);

Verona – Atalanta 0-1 (Koopmeiners 13);

Inter Milano – Sassuolo 1-2 (Dumfries 45+1 / Bajrami 54, Berardi 63);

Lazio – Torino 2-0 (Vecino 56, Zaccagni 75);

Napoli – Udinese 4-1 (Zielinski 19, penalti, Osimhen 39, Kvaratskhelia 74, Simeone 81 / Samardzic 8).