Echipa italiană Sassuolo a încheiat la egalitate duminică, pe teren propriu, scor 3-3, cu gruparea AC Milan, în etapa a 32-a din Serie A.

Cu Marco Sportiello în poartă, în locul accidentatului Maignan, şi cu Giroud, Pulisic, Reijnders şi Benacer pe bancă, milanezii s-au văzut conduşi cu 2-0 în minutul 10. Gazdele au deschis scorul în minutul 4, prin Andrea Pinamonti, iar Armand Lauriente a făcut 2-0 în minutul 10. Rafael Leao a redus din diferenţă în minutul 20, dar gazdele au revenit la avantajul de două goluri în minutul 53, prin Lauriente. Jovic a marcat în minutul 59 pentru Milan, iar Chukwueze a avut gol anulat pentru oaspeţi în minutul 64. Milan a înscris golul egalizator în minutul 84, prin Okafor şi partida s-a terminat 3-3.

AC Milan are 69 de puncte şi se află pe locul 2, iar Sassuolo este pe locul 19, cu 26 de puncte.