Echipa italiană Napoli a fost învinsă sâmbătă, pe teren propriu, de gruparea Lazio Roma, care s-a impus cu scorul de 2-1, într-un meci din etapa a treia din Serie A.

Lazio s-a impus pe terenul echipei campioane, Napoli,  unde a condus cu 1-0 prin golul lui Luis Alberto. Gazdele au marcat repede, Zielinski aducând egalarea după numai doua minute. Lazio a lovit decisiv prin Daichi Kamada, în minutul 52, dar echipa din capitală putea pleca de la Napoli cu o victorie mai categorică, având două goluri anulate în minutele 67 (la Zaccagni) şi 73 (la Guendouzi).

Este prima victorie a lui Lazio în această ediţie de campionat şi prima înfrângere pentru campioana Napoli.