Echipa italiană AC Milan a învins duminică, pe teren propriu, formaţia Lecce, scor 2-0, într-un meci contând pentru etapa a 31-a din Serie A.

AC Milan s-a impus prin dubla reuşită de Rafael Leao, care a marcat câte un gol pe repriză. A deschis scorul, mai întâi, în minutul 40 şi l-a majorat în minutul 74. AC Milan a adunat 56 de puncte şi ocupă locul al 5-lea în clasament.

Rezultate înregistrate duminică în etapa a 31-a din Serie A:

Empoli – Inter Milano 0-3 (Lukaku 48, 76, Lautaro Martinez 88);

Monza – AC Fiorentina 3-2 (Biraghi 26 autogol, Mota 43, Pesina 59 penalti / Kouame 8, Saponara 13);

Udinese – Cremonese 3-0 (Samardzic 2, Perez 27, Success 36);

AC Milan – Lecce 2-0 (Rafael Leao 40, 74).