Scrimă: Medalie de argint, la Budapesta, pentru echipa masculină de sabie a României

Scrimă: Medalie de argint, la Budapesta, pentru echipa masculină de sabie a României

Echipa masculină de sabie a României a câştigat duminică, la etapa de Cupă Mondială de la Budapesta, medalia de argint a probei pe echipe.

Echipa României, compusă din Vlad Covaliu, George Dragomir, Radu Niţu şi Răzvan Ursachi a disputat finala etapei de Cupă mondială la sabie de la Budapesta în compania echipei Franţei. Adversarii s-au impus cu 45-34, iar tricolorii noştri au cucerit astfel medalia de argint a competiţiei.

Traseul echipei României pe tabloul principal:

Turul I: -

Optimi de finală: 45-27 cu Polonia;

Sferturi de finală: 45-29 cu Spania;

Semifinale: 45-34 cu Statele Unite ale Americii;

Finala: 34-45 cu Franţa.

viewscnt

Articolul de mai sus este destinat exclusiv informării dumneavoastră personale. Dacă reprezentaţi o instituţie media sau o companie şi doriţi un acord pentru republicarea articolelor noastre, va rugăm să ne trimiteţi un mail pe adresa abonamente@news.ro.

Recomandările editorilor
Ultima oră