Astana, cu Dorin Rotariu pe teren 90 de minute a fost învinsă, joi, cu 6-0, în deplasare, de AZ Alkmaar, în etapa a III-a a fazei grupelor Ligii Europa. Într-un alt meci, Ludogoreţ, cu fundaşul Cosmin Moţi pe teren 90 de minute, dar fără Claudiu Keşeru şi Dragoş Grigore, a fost învinsă, acasă, cu 1-0, de Espanol Barcelona.

Distribuie pe Facebook Distribuie pe Twitter Distribuie pe Email

Rezultatele meciurilor de la ora 19.55 sunt următoarele:

Grupa A

Qarabag - Apoel Nicosia, scor 2-2 (1-2);

Au marcat: Quintana '13, Ailton '58 / Medvedev '29 (a), Hallenius '45+1.

Grupa G

FC Porto - Glasgow Rangers, 1-1 (1-1);

Au marcat: Diaz '36 / Morelos '44.

Young Boys Berna - Feyenoord, 2-0 (2-0);

Au marcat: Assale '14 (p), Nsame '28 (p).

Grupa H

Ludogoreţ - Espanol, 0-1 (0-1);

A marcat: Campuzano '13.

- Lopez (Espanol) a fost eliminat în minutul 88.

- La gazde, Moţi a fost titular, iar Keşeru nu a fost în lot. 

ŢSKA Moscova - Ferencvaros, 0-1 (0-0);

A marcat: Varga '86

Grupa I

Gent - Wolfsburg, 2-2 (1-2);

Au marcat: Iaremciuk '41 şi '90+4 / Weghorst '3, Joao Victor '24

Saint-Etienne - Olexandria, 1-1 (1-1)

Au marcat: Gabriel '8 / Gabriel '14 (a)

Grupa J

AS Roma - Borussia Monchengladbach, 1-1 (1-0);

Au marcat: Zaniolo '32/ Stindl '90+3 (p)

Istanbul Başakşehir - Wolfsberg, 1-0 (0-0);

A marcat: Kahveci '78

Grupa K

Slovan Bratislava - Wolverhampton, 1-2 (1-0);

Au marcat: Sporar '11 / Saiss '58, Jimenez '64

- Jota (Wolverhampton) a fost eliminat în minutul 87.

Beşiktaş - Braga, 1-2 (0-1);

Au marcat: Nayir '71 / Horta '38, Eduardo '80

- în minutul 74, Ljajici (Beşiktaş) a ratat un penalti.

Grupa L

Partizan Belgrad - Manchester United, 0-1 (0-1);

A marcat: Martial '43 (p)

AZ Alkmaar - Astana, 6-0 (2-0)

Au marcat: Koopmeiners '39 (p) şi '83 (p), Boadu '43, Stengs '77, Sugawara '85 Idrissi '90+2

- Dorin Rotariu (Astana) a fost titular şi a jucat tot meciul.

De la ora 22.00, sunt programate meciurile următoare:

Grupa A

FC Sevilla - Dudelange;

Grupa B

Dinamo Kiev - FC Copenhaga;

Malmo - Lugano;

Grupa C

Getafe - FC Basel;

Trabzonspor - Krasnodar;

Grupa D

PSV Eindhoven - Lask Linz;

Sporting Lisabona - Rosenborg;

Grupa E

Rennes - CFR Cluj;

Celtic Glasgow - Lazio;

Grupa F

Eintracht Frankfurt - Standard Liege;

Arsenal - Vitoria Guimaraes.

viewscnt

Articolul de mai sus este destinat exclusiv informării dumneavoastră personale. Dacă reprezentaţi o instituţie media sau o companie şi doriţi un acord pentru republicarea articolelor noastre, va rugăm să ne trimiteţi un mail pe adresa abonamente@news.ro.