Formaţia Ripensia Timişoara a remizat, joi, pe teren propriu, scor 1-1, cu echipa Universitatea Cluj, într-un meci din etapa a XIII-a a Ligii a II-a, în care a reuşit să egaleze în minutul 90+2.

Oaspeţii au deschis scorul prin Goga, în minutul 41. Pentru Ripensia a înscris Dumiter, în minutul 90+2.

Partidele CS Mioveni – Luceafărul Oradea, ACS Poli Timişoara – ASU Politehnica Timişoara, UTA Arad – Energeticianul, Sportul Snagov – Metaloglobus, CS Baloteşti – Pandurii Târgu Jiu, Dacia Unirea Brăila – Aerostar Bacău şi Academica Clinceni – Chindia Târgovişte se vor disputa sâmbătă, iar confruntările Farul Constanţa – FC Argeş şi Daco-Getica Bucureşti – Petrolul Ploieşti vor avea loc duminică.