Rafael Nadal, cap de serie numărul 3, s-a calificat, luni, în sferturile de finală de la Wimbledon, după ce a trecut de portughezul Joao Sousa, locul 69 mondial, scor 6-2, 6-2, 6-2.

Distribuie pe Facebook Distribuie pe X Distribuie pe Email

El va evolua în sferturi cu învingătorul din meciul dintre americanii Sam Querrey şi Tennys Sandgren.

Tot în sferturi a ajuns şi un alt spaniol, Roberto Bautista Agut, favorit 23, care l-a învins pe francezul Benoît Paire, cap de serie 28, scor 6-3, 7-5, 6-2.

Evenimente
26 mai Energy Road - Energie la tine acasă
10 iunie Perspectivele macroeconomice şi fiscale ale României

În sferturi, spaniolul va evolua contra învingătorului din meciul dintre argentinianul Guido Pella şi canadianul Milos Raonic.

 

viewscnt
Urmărește-ne și pe Google News

Articolul de mai sus este destinat exclusiv informării dumneavoastră personale. Dacă reprezentaţi o instituţie media sau o companie şi doriţi un acord pentru republicarea articolelor noastre, va rugăm să ne trimiteţi un mail pe adresa abonamente@news.ro.